Informacje8 stycznia 2010, 00:00,

Ośrodek Kultury Piaseczno zaprasza XVIII Finał WOŚP

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Piaseczno, zaprasza na imprezy związane z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, który po raz XVIII zagra w Polsce, tym razem na rzecz dzieci z problemami onkologicznymi. Liczący 200 wolontariuszy sztab piaseczyński, będzie kwestował przez 4 dni. Zapraszamy na wszystkie imprezy przygotowane przez sztab, których kulminacją będzie 10 stycznia 2010 roku w Gimnazjum przy Al. Kalin w Piasecznie - koncert finałowy Natalii Kukulskiej z zespołem, po zakończeniu którego odbędzie się pokaz sztucznych ogni. Zapraszamy na imprezy związane z finałem WOŚP.

XVIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy WOŚP 2010

Terminarz XVIII Finału WOŚP w Piasecznie:

8 styczna 2010 r. godz. 19.00 Świeczowisko - Wośpowisko - czyli na rzecz Orkiestry przy herbacie i świecach granie i śpiewanie sala O.K. ul. Kościuszki 49.
9 styczna 2010 r. godz. 18.00 "Przygody Sindbada żeglarza" w reż. Ewy Kłujszo. Widowisko w wykonaniu uczestników warsztatów teatralnych - Jastarnia 2009 sala gimnastyczna Liceum Ogólnokształcącego w Piasecznie, ul. Chyliczkowska 17.
10 styczna 2010 r. XVIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy: godz. 15.30 i 17.30 - "Bajkowa Niedziela" - Teatr "Gagatki Beatki" - "O rybaku i złotej rybce historia prawdziwa" sala Szkoły Podstawowej Nr 2 w Piasecznie, Al. Kasztanów 12.
godz. 14.00 Pokaz K.S. "Grawitacja", Koncert Zespołu "Ja i tamci" z Gimnazjum Nr 2 w Piasecznie. Sala Gimnazjum Nr 2 w Piasecznie, Al. Kalin 30
godz. 18.30 - KONCERT FINA£OWY - Natalia Kukulska z zespołem, "Światełko do nieba". Sala Gimnazjum Nr 2 w Piasecznie, Al. Kalin 30
12 styczna 2010 r. godz. 20.00 "Wtorek Jazzowy" - Jam session, sala Ośrodka Kultury ul. Kościuszki 49 w Piasecznie.

XVIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy WOŚP 2010
autor/źródło: Sztab XVIII Finału WOŚP w Piasecznie - www.wosp.kulturalni.pl

Informacje9 stycznia 2010, 00:00,

Koncert Noworoczny Gwiazdy Metropolitan Opera

Starosta Piaseczyński Jan Adam Dąbek, Przewodnicząca Rady Powiatu Barbara Rudzińska-Mękal oraz Proboszcz parafii św. Józefa Opiekuna Pracy w Józefosławiu Ks. Stanisław Śmigasiewicz serdecznie zapraszają na Nadzwyczajny Koncert Noworoczny Gwiazdy Metropolitan Opera. Koncert odbędzie się w niedzielę, 10 stycznia 2010 roku o godz. 19.00, w kościele pw. św. Józefa Opiekuna Pracy w Józefosławiu. Wstęp wolny. Wystąpi światowej sławy sopranistka Gwendolyn Bradley (USA) oraz Zespół Kameralny pod dyrekcją Janusza Powolnego.

W programie koncertu usłyszymy amerykańską muzykę musicalową i negro spirituals. Koncert poprowadzi Małgorzata Jarecka-Powolny. Gwendolyn Bradley jest amerykańską śpiewaczką - sopranem koloraturowym. Jej repertuar sceniczny obejmuje utwory od muzyki baroku po XX wiek. Debiutowała w 1976 r. rolą Nannetty w operze Verdiego "Falstaff" w Lake George Opera. Od 1981 występowała na scenie Metropolitan Opera w Nowym Jorku. W Europie debiutowała w 1983 r. na scenie Netherlands Opera w tytułowej roli Rodelindy Haendla. W 1987 r. wystąpiła po raz pierwszy W Berlinie, śpiewając rolę Gildy w "Rigoletto" Verdiego na scenie Deutsche Opera. Koncert odbywa się w ramach projektu Powiat Piaseczyński stolicą kulturalną Mazowsza 2009. Zapraszamy!
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno