Informacje18 kwietnia 2007, 00:00,

Pędziwiatr - trzydniowa wycieczka rowerem po Mazurach

Klub Turystyki Rowerowej Pędziwiatr w Piasecznie organizuje kolejną wycieczkę klubową. Tym razem będzie to trzydniówka mazurska, czyli rowerem po Mazurach. Weekend majowy już wkrótce, tak więc jeżeli ktoś nie ma planów jak go spędzić, to może skorzystać z zaproszenia Klubu Pędziwiatr, który zaprasza wszystkich chętnych na wycieczkę po Mazurach w dniach 28-30 kwietnia 2007 roku (sobota - poniedziałek).

Klub Turystyki Rowerowej Pędziwiatr - logo

Zapoznaj się z trzydniowym planem wycieczki po Mazurach:

Dzień 1 - 28 kwietnia 2007 roku (sobota): wyjazd z Warszawy pociągiem do Olsztyna, przejazd na trasie: Olsztyn - Barczewo - Jeziorny - Lutry. Dystans do przejechania: 50 km. Nocleg w Lutrach. Koszt 30 złotych.
Dzień 2 - 29 kwietnia 2007 roku (niedziela): przejazd na trasie: Lutry - Reszel - Święta Lipka - Kętrzyn - Gierłoż - Sterławki Wielkie - Giżycko. Dystans do przejechania: 80 km. Nocleg w Giżycku. Koszt 30 złotych.
Dzień 3 - 30 kwietnia 2007 roku (poniedziałek): przejazd na trasie: Giżycko - Wydminy - Stare Juchy - Woszczele - Ełk. Dystans do przejechania: 50 km. Przejazd pociągiem do Warszawy z przesiadką w Białymstoku.

Podczas trzydniowej wycieczki po Mazurach planowane jest zwiedzanie między innymi: Olsztyn (zamek, Stare Miasto), Reszel (kościół z wieżą widokową, zamek), Święta Lipka (sanktuarium), Kętrzyn (zamek), Gierłoż / Wilczy Szaniec (była kwatera Hitlera), Giżycko (Twierdza Boyen, most obrotowy), Ełk (kolejka wąskotorowa).

Ze względu na konieczność zarezerwowania noclegów organizatorzy wycieczki proszą o przesyłanie zgłoszeń do dnia 22 kwietnia 2007 roku (niedziela). Osoba odpowiedzialna za organizację: Jacek Wierzchowski jacekglm@gazeta.pl tel.603-03-30-15. Zapraszamy na bardzo atrakcyjną wycieczkę rowerową po Mazurach!

źródło informacji: piaseczno.masa.waw.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno

Informacje18 kwietnia 2007, 00:00,

Objazdy ulicy Długiej dla autobusów w Konstancin-Jeziorna

Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna informuje na swojej oficjalnej stronie, że w związku z planowanym na dzień 19 kwietnia 2007 roku (czwartek) zamknięciem ulicy Długiej na odcinku Chylicka - Słowicza w Konstancinie-Jeziornie, wprowadzone zostają objazdy dla autobusów 700 i 710.

Objazdy ulicy Długiej dla autobusów w Konstancin-Jeziorna
kliknij aby powiększyć

Trasy autobusów będą wyglądać następująco:
Kierunek do Warszawy: Długa, Słowicza, Moniuszki, Prusa.
Kierunek do Piaseczna Linia 710: bez zmian w stosunku do obecnie obowiązującej trasy do ulicy Chylickiej, dalej Pułaskiego, Dworska, Starochylicka (powrót na stałą trasę).
Kierunek do Piaseczna Linia 700: jak wyżej do ul. Dworskiej, dalej: Długa, postój na przystanku "Pańska 02", dalej jak "kierunek do Warszawy".

Termin wprowadzenia nowych tras to 19 kwietnia 2007 roku (czwartek - od pierwszego kursu). Na czas objazdu ulicy Dworska na całej długości i Chylicka na odcinku Długa-Sułkowskiego będą jednokierunkowe. Dodatkowo na ulicy Dworskiej zostaną zdemontowane progi spowalniające, aby umożliwić ruch autobusów. Przewidywany czas obowiązywania objazdu to 30 dni.

źródło informacji i zdjęcia: www.konstancinjeziorna.pl ( współpracują z nami)
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Konstancin-Jeziorna