Informacje11 grudnia 2011, 00:00,

Podziękowanie Kiermasz Bożonarodzeniowy w Jazgarzewie

Już po raz dziewiąty 9 grudnia w naszej szkole ruszyła: Świąteczna akcja pomocy najuboższym dzieciom, czyli Kiermasz Bożonarodzeniowy w Jazgarzewie, połączony z loterią fantową, kawiarenką i wystawą 11 firm i stoiskami klas, których w tym roku było ponad 10. Kiermasz cieszył się ogromnym powodzeniem i wyzwolił w mieszkańcach chęć niesienia pomocy innym. Na kiermaszu jak zwykle nie zabrakło domowych wypieków, był koncert zespołu, wystawa prac dzieci, losowanie nagród ufundowanych przez sponsorów.

Wśród uczestników ogromną popularnością cieszyły się prowadzone przez Rodziców stoiska z jedzeniem z wiejskiej chaty, na którym serwowano domowy smalec, pasztet i wypiekany tradycyjnie chleb oraz przepyszne naleśniki i pierogi. Powodzeniem u najmłodszych uczestników cieszył się Kącik Malucha zorganizowany przez nauczycielkę zerówki, gdzie przedszkolaki mogły pobawić się klockami, zabawkami. A malowanie twarzy przyciągało nawet gimnazjalistów. Nowością na kiermaszu był zorganizowany przez firmę Vanilla pokaz baniek mydlanych. Z roku na rok Kiermasz bije rekordy zbiórki w tym roku zebraliśmy około 8000zł.

Kiermasz Bożonarodzeniowy w Jazgarzewie     Kiermasz Bożonarodzeniowy w Jazgarzewie
kliknij, aby powiększyć zdjęcia

Tak udana zbiórka nie udałaby się gdyby nie pomoc znakomitych sponsorów, Dyrektorów firm, dla których los dzieci nie jest obojętny, którzy mimo kryzysu ciągle niosą pomoc naszym dzieciom: Firma dziewiarska z łodzi Gier-Lach, Fundacja Oriflame Dzieciom, Sport Masters, Warsztaty Edukacyjne Werbena, Kaufland [Piaseczno, Pizzeria PapaAndre, Vanilla, Akademia Cztery Pory Roku, KahoSan, Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris-marka Lirene, KBT Polska, PWiK Piaseczno, Mollon Cosmetics, SAMIRTEX , BANK SPÓ£DZIELCZY ODDZIA£ PIASECZNO, STONOGA CENTRUM ZABAW , Auchan Piaseczno, Galeria Pomarańczowa, Pracownia Witraży Jazgarzew , Multikino Ursynów,. Nokia ,. BPH Oddział w Konstancinie,. Leroy Merlin Piaseczno, Salon Samochodowy Wajdemajer,Top Market Wólka Kozodawska, Przychodnia Tolek, Avon, Yamo akcesoria komputerowe, Galeria Artis ,Hurtownia Papiernicza Alma, Kwiaciarnia £biska,. Rossmann £ódź, Gabinet Specjalistycznej Pielęgnacji Stóp, Księgarnia Rym Piaseczno, Fitness Klub Pistacja, Art-Dekor Wytwórnia Ozdób Choinkowych, Gabinet Kosmetyczny Natura w £biskach, Technicolor Polska,. POL-AQUA, Bonis Avibus Apteka, ul. Puławska 30, Piaseczno, FIT-LAND Konstancin, Knorr Polska.

kliknij, aby powiększyć zdjęcia

Dziękuję też mediom, które włączyły się do akcji promowania kiermaszu: Biuru Promocji Gminy Piaseczno, Serwisowi Mieszkańców Powiatu Piaseczyńskiego i Telewizji ITVPiaseczno. Dziękuję Dyrekcji ZSP w Jazgarzewie, Radzie Pedagogicznej i Rodzicom zaangażowanym w przygotowania i prowadzenie kiermaszu.

Dziękuję za Wasze Wielkie Serca
autor/źródło: Maria Ludwicka - Organizatorka Kiermaszu w Jazgarzewie

Informacje12 grudnia 2011, 00:00,

MACIEJ FORTUNA QUARTET - Wtorek Jazzowy Piaseczno

Centrum Kultury Piaseczno zaprasza wszystkich mieszkańców na Wtorek Jazzowy, który odbędzie się 13 grudnia 2011 roku, o godzinie 20.00 w sali Ośrodka Kultury, przy ulicy Kościuszki 49 w Piasecznie. Podczas koncertu wystąpi Maciej Fortuna Kwartet w składzie: Maciej Fortuna - trąbka, fluegelhorn, Przemysław Raminiak - fortepian, Piotr Lemańczyk/ Andrzej Święs - kontrabas, Frank Parker - perkusja. Wstęp 15 złotych normalny, 10 złotych ulgowy. Zapraszamy.

MACIEJ FORTUNA QUARTET

Maciej Fortuna Quartet zrodził się z zapoczątkowanego w 2008 roku projektu perkusisty – Franka Parkera i trębacza Macieja Fortuny, którzy po serii koncertów zaprosili do współudziału w trasie koncertowej: pianistę – Przemysława Raminiaka i kontrabasistę – Andrzeja Święsa. Obecnie muzykiem, który często dołącza do składu, zastępując Andrzeja Święsa jest kontrabasista Piotr Lemańczyk. Połączenie znakomitego warsztatu muzyków, ich doświadczenia oraz wyrazistych osobowości zaowocowało solidną porcją energetycznego mainstream'owego jazzu na światowym poziomie, bardzo dobrze przyjętego przez wymagającą publiczność m.in. Krakowskich Zaduszek Jazzowych, Jazzu nad Sanem czy klubu Od Nowa w Toruniu. Trasa koncertowa wspierana była medialnie przez: Radiową Dwójkę, Polskie Radio PiK, Jazz Forum, Diapazon, Serpent.pl oraz O.pl Polski Portal Kultury.

Maciej Fortuna Quartet to raczej projekt eksperymentalny, niż zespół. Formuła MFQ jest wciąż otwarta, niezmienna pozostaje jedynie forma kwartetu. Jest to muzyka z najwyższej półki – współczesna odmiana jazzu silnie bazującego na improwizacji. Praca w tym projekcie polega na założonym z góry braku prób – są jedynie koncerty, po których następuje niekiedy sesja nagraniowa, w pełni improwizowana, nagrywana „na setkę”. W ten sposób powstała debiutancka płyta „Lost Keys” – nagrana po jesiennej trasie w 2009 roku. Więcej informacji na stronie: myspace.com/fortunaquartet
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno