Informacje23 sierpnia 2015, 08:00,

Powiatowy Piknik Militarny Ostatnia Szarża Ułanów w Kątach

Serdecznie zapraszamy na Powiatowy Piknik Militarny w Kątach, który odbędzie się 23 sierpnia 2015 roku. Podczas pikniku odbędzie się Kwesta na rzecz PROMYCZKA! Stoisko promocyjne naszego Hospicjum, na którym można będzie zapoznać się działalnością Fundacji, dla najmłodszych – malowanie twarzy, gadżety promocyjne, rozdajmy książki dla dzieci. Jak co roku mnóstwo atrakcji i największe gwiazdy w gali disco polo!

Powiatowy Piknik Militarny Ostatnia Szarża Ułanów w Kątach

W związku z 70-tą rocznicą zakończenia II Wojny Światowej Piknik ma charakter militarny z oprawą patriotyczną. O 13:00 WIELKA BITWA z udziałem ułanów i czołgów! Od 14:15 startuje Gala Disco Polo w której wystąpią Exaited, Akcent, MIG, Czadomen, MeGustar, Vegas, Paula i Solver, The Lovers i Yankes, Spike, Skalars i Izabella! Jak co roku imprezę zakończy POKAZ SZTUCZNYCH OGNI! Nie może Was w tym roku zabraknąć!

Inscenizacja ułańskiej szarży, pokazy sprzętu wojskowego a na deser występy gwiazd disco polo. Wszystkie atrakcje będą dostępne już w tę niedzielę w Kątach pod Otwockiem. Cel imprezy jest szczytny. Artyści będą zbierać pieniądze dla chorych dzieci. – Przychodząc na piknik wspieramy Hospicjum Dziecięce „Promyczek” w Otwocku. Podczas wydarzenia, będziemy mogli kupić cegiełkę lub wpłacić pieniądze bezpośrednio na konto – mówi Dariusz Sokół, organizator wydarzenia. Piknik rozpocznie się Mszą św. z udziałem orkiestry dętej z jednostki wojskowej w Dęblinie i inscenizacją szarży ułanów. To rekonstrukcja bitwy, która odbyła się w 1945 roku pod Borujskiem (woj. zachodniopomorskie). Wzięła w niej udział I Warszawska Brygada Kawalerii. – Piknik to dobry moment na przypomnienie naszej historii – dodaje Sokół. Przyjadą też czołgi T-34 i T-55. Po godzinie 14 scenę przejmą gwiazdy disco polo. Wystąpi zespół Akcent z Zenonem Martyniukiem na czele oraz m.in. grupa Exaited, MIG czy Czadoman. Wszyscy artyści zagrają swoje największe przeboje. Zabawa zakończy się o północy pokazem sztucznych ogni. Wstęp na wydarzenie jest darmowy. Imprezę organizuje powiat otwocki i Stowarzyszenie „Kątowiaki”.

Przeczytaj też: Czujniki smogu zawisły w gminie Góra Kalwaria. Będą 'wąchać' powietrze

W programie:
11.30 - Msza polowa z orkiestrą dętą z jw Dęblin
12.30 - Apel pamięci z pokazem musztry paradnej
13.00 - Inscenizacja bitwy z udziałem czołgu T-34

Gala Disco Polo:
14.15 - Exaited
15.00 - Akcent
16.00 - Mig
17.00 - Czadomen
17.40 - MeGuster
18.50 - Vegas
20.00 - Paula i Solver
21.00 - The Lovers i Yankes
22.00 - Spike
23.00 - Skalars i Izabella
24.00 - Pokaz sztucznych ogni

Inne atrakcje:
- kuchnia polowa i militaria,
- wesołe miasteczko,
- jazda czołgiem T-34 i T-55
- stoiska wystawowe

Jak dojechać na piknik?
Samochodem:
Z Warszawy jedziemy drogą krajową nr 17 w stronę Garwolina. Przejeżdżamy przez rondo w Kołbieli i po ok. 2,5 km skręcamy w prawo w ulicę Kątowską. Dalej przez Antoninek prosto aż do Kątów.
Pociągiem:
Do Kątów można też się dostać koleją. Wystarczy wsiąść w pociąg Kolei Mazowieckich, jadący w kierunku Pilawy lub Dęblina i wysiąść na stacji Zabieżki. Stamtąd wystarczy już przejść ok. 1,5 km.

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=25&t=11358
Informacje30 sierpnia 2015, 09:00,

I Zlot rowerów poziomych w Krainie Jeziorki

Poziome Piaseczno, Wild West City Runów & Gmina Piaseczno mają zaszczyt zaprosić 30 sierpnia 2015 roku na zlot rowerów poziomych w ramach Zlotu Krainy Jeziorki. Impreza odbędzie się w gościnnych progach Wild West City Runów. Organizatorzy zapraszają również osoby na klasycznych rowerach, gdyby ktoś chciał zasmakować "poziomej" przygody lub po prostu spędzić czas aktywnie na rowerze. Rezerwujcie termin, smarujcie łańcuchy i kręcimy.

I Zlot rowerów poziomych w Krainie Jeziorki

Plan imprezy:
9.45 Zbiórka uczestników zlotu w Warszawie przy skrzyżowaniu Przyczółkowa/aleja Wilanowska obok "kładki zakochanych" https://goo.gl/maps/OV2LK
10.00 Start rajdu i przejazd trasą https://goo.gl/maps/H9rYn
ok.godziny 11 istnieje możliwość dołączenia na Rynku w Piasecznie
13.00-15.00 Impreza zlotowa na terenie Wild West City Runów
- atrakcje dla dzieci i dorosłych
- konkursy z nagrodami
- gry i zabawy rowerowe
- smaczna niespodzianka dla każdego uczestnika
15.00 Odjazd uczestników zlotu w kierunku Warszawy (trasa w opracowaniu)

Zgłoszenia e-mailowo na adres tehen@gazeta.pl lub poprzez wiadomość PW na FB https://www.facebook.com/events/667976253303261/ Kontakt do organizatora: 511315965 Do zobaczenia w Krainie Jeziorki.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Martin, 16 lipca 2019