Informacje13 czerwca 2016, 12:53,

Relacja z otwarcia placu zabaw NIVEA przy Ogrodowej w Józefosławiu

W niedzielę 5 czerwca 2016 roku odbyło się oficjalne otwarcie placu zabaw NIVEA w parku przy Ogrodowej w Józefosławiu. Przecięcia wstęg dokonali wspólnie Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno p. Hanna Kułakowska-Michalak oraz Sołtys Józefosławia p. Jan Adam Dąbek.

Relacja z otwarcia placu zabaw NIVEA przy Ogrodowej w Józefosławiu

Uroczystość połączono z festynem z okazji Dnia Dziecka, którego rodzinna i przyjazna atmosfera udzieliła się wszystkim uczestnikom tej wyjątkowej imprezy. Podwórko, które powstało dzięki zaangażowaniu większości mieszkańców w zeszłorocznym konkursie organizowanym przez firmę NIVEA oraz cały park stały się w ten dzień miejscem spełniania dziecięcych marzeń. Malowanie twarzy, balony z helem, ogromne bańki mydlane i konkursy to tylko część atrakcji przygotowanych dla dzieci. Akademia Paso zaprezentowała pokazy tańca i zabawy taneczne dla najmłodszych. Manufaktura Zabawy zadbała o gry aktywizujące na świeżym powietrzu a Galeria Sztuki Rokoko zorganizowała cieszące się ogromnym zainteresowaniem zajęcia z ceramiki. Całe rodziny wzięły udział w grze terenowej a odważne mamy zaryzykowały swoje fryzury w konkursie fryzjerskim. Każdy mógł także spróbować własnych sił w slackline, czyli chodzeniu po linie.

Relacja z otwarcia placu zabaw NIVEA przy Ogrodowej w Józefosławiu

Uśmiechy, liczne przybycie a także wiele pozytywnych słów wsparcia i podziękowań przekazanych zarówno osobiście, jak i przez kanały internetowe pokazują jak bardzo mieszkańcom Józefosławia brakuje możliwości wspólnego spędzania czasu, kontaktu i nawiązywania sąsiedzkich relacji oraz jak chętnie angażują się oni w pozytywne lokalne inicjatywy.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Relacja z otwarcia placu zabaw NIVEA przy Ogrodowej w Józefosławiu

Cała Impreza, liczne konkursy i zabawy zorganizowana przez Radę Sołecką Józefosławia nie miałaby z pewnością takiego efektu, gdyby nie wsparcie partnerów i sponsorów, którzy z wielką chęcią włączyli się w to lokalne wydarzenie. Specjalne podziękowania dla AkademiI PASO (za taniec), Manufakturze Zabawy (za zajęcia aktywizujące), Galerii Sztuki Rokokoko (za ceramikę i piękne rękodzieło), firmie English Club (za gry i zabawy z językiem angielskim), mistrzowi fryzjerstwa Mariuszowi Szymojko (za vouchery do studia), Pracowni z Pasją (za truskawkowe poduszki na nagrody), sklepowi Makowa Panienka (za bony zakupowe), restauracji Sami Swoi (za lody i napoje), gminie Piaseczno i firmie NIVEA (za gadżety reklamowe) oraz p. Wojciechowi Dębskiemu (za nagłośnienie i prowadzenie imprezy).

Informacje17 czerwca 2016, 10:00,

Spotkanie dla mieszkańców w sprawie DK 79 z GDDKiA i MZDW

Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Zdzisław Lis zaprasza Mieszkańców na spotkanie na temat możliwości inwestycji drogowych w DK 79, w szczególności na odcinku od ul. Energetycznej do ul. 17 Stycznia w Piasecznie, następnie w kierunku Góry Kalwarii. Spotkanie odbędzie się z udziałem: Krzysztofa Kondraciuka Dyrektora Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Zbigniewa Ostrowskiego Dyrektora Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. Termin spotkania: 17 czerwca 2016 roku o godz.10.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Piasecznie ul. Kościuszki 5. Zapraszamy na spotkanie!

SPOTKANIE DLA MIESZKAŃCÓW W SPRAWIE DK 79 Z GDDKIA I MZDW

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Harmonogram spotkania w sprawie DK79:
10.00 - Przywitanie gości (Zdzisław Lis - Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno)
10.05 - Analiza uwarunkowań komunikacyjnych wzdłuż DK 79 na odcinku w Gminie Piaseczno (Daniel Putkiewicz - Wiceburmistrz Miasta i Gminy Piaseczno)
10.25 - Perspektywy inwestycyjne wzdłuż DK 79 (GDDKiA)
10.55 - Możliwości przebudowy skrzyżowanie ulic Okulickiego-Puławskiej (MZDW)
11.25 - Podsumowanie (Daniel Putkiewicz - Wiceburmistrz Miasta i Gminy Piaseczno)
11.45 - Dyskusja.

SPOTKANIE DLA MIESZKAŃCÓW W SPRAWIE DK 79 Z GDDKIA I MZDW