Informacje3 marca 2019, 11:00,

Tożsamość Piaseczna - Pólko, Gróbki, Kradziejów – nazwy miejscowe Piaseczna i okolic

3 marca 2019 roku o godz. 12.00 zapraszamy na spotkanie z cyklu: Tożsamość Piaseczna. Ludzie, Miejsca, Wydarzenia. Tematem najbliższego spotkania, będzie: Pólko, Gróbki, Kradziejów – nazwy miejscowe Piaseczna i okolic. Miejsce: Przystanek Kultura, pl. Piłsudskiego 9, sala 39. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

Tożsamość Piaseczna - Pólko, Gróbki, Kradziejów

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Każde miasto ma swoją tożsamość. Składają się na nią środowisko i jego natura, społeczność, historia, kultura. Podczas cyklu spotkań „Tożsamość Piaseczna. Ludzie, miejsca, wydarzenia…” chcemy przybliżać wszystko to, co składa się na wyjątkowy charakter Piaseczna i jego okolicy. To spotkania o materialnym i niematerialnym dziedzictwie Piaseczna – o ludziach, miejscach, wydarzeniach, zabytkach, historii, tradycji…

Podczas marcowego spotkania znany piaseczyński przewodnik, miłośnik i popularyzator historii Piaseczna, współautor publikacji “Nazwy miejscowe powiatu piaseczyńskiego. Informator krajoznawczy”– Stanisław Hofman przybliży ciekawe, często już zapomniane lub wręcz przeciwnie – ciągle funkcjonujące w ustnym przekazie mieszkańców nazwy miejscowe występujące w Piasecznie i okolicach miasta.

Informacje2 marca 2019, 10:00,

Polscy artyści: kropki, kropeczki Georgesa Seurata w Piasecznie

2 marca 2019 roku o godz. 11.00 zapraszamy na spotkanie w ramach cyklu Sztuczki ze sztuką – polscy artyści: kropki, kropeczki Georgesa Seurata - francuski malarz XIX wieku jest twórcą techniki malarskiej zwanej pointylizmem. Polega ona na nakładaniu obok siebie drobnych plamek barwnych, które zlewając się w oku widza dają efekt nieuchwytności światła. Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku 6-12 lat. Cena 10 zł. Zapisy: tradycja@kulturalni.pl lub 22 756-76-00 wew. 17. Spotkanie odbędzie się w Przystanku Kultura przy pl. Piłsudskiego 9 w Piasecznie. Serdecznie zapraszamy.

Polscy artyści: kropki, kropeczki Georgesa Seurata w Piasecznie

“Sztuczki ze sztuką” to cykl zajęć dla dzieci w wieku 6-12 lat, podczas których przybliżamy zagadnienia związane ze sztuką. Na spotkaniach dzieci poznają tajemnice artystycznych pracowni, pory roku ukryte w dziełach sztuki, odkrywają świat niezwykłych malarzy, rzeźbiarzy i architektów.