Informacje26 października 2015, 20:38,

Zostaw samochód na Stokłosach i przesiądź się do metra

Kierowcy z południowej części aglomeracji warszawskiej, którzy chcą się dostać do centrum Warszawy, nie muszą stać w korkach. Oczywiście pod warunkiem, że zostawią swoje auta na parkingu P+R Metro Stokłosy i przesiądą się do metra. Zarząd Transportu Miejskiego rozpoczął kampanię promującą ten parking m.in. wśród kierowców z Piaseczna czy Konstancina Jeziorny.

Zostaw samochód na Stokłosach i przesiądź się do metra

W ramach kampanii w urzędach w Piasecznie, Konstancinie Jeziornie, Górze Kalwarii i Lesznowoli pojawiły się ulotki. W lokalnym tygodniku ukazującym się w południowej części aglomeracji warszawskiej będzie się ukazywała reklama. Zaplanowana została również akcja informacyjna – prowadzona przez informatorów ZTM – m.in. na parkingach centrów handlowych w Piasecznie i Konstancinie Jeziornie. Na ekranach w pojazdach komunikacji miejskiej będzie można również obejrzeć spot reklamowy.

Parking P+R Metro Stokłosy został uruchomiony (po rozbudowie) 1 kwietnia bieżącego roku w okolicy skrzyżowania al. KEN z ul. Ciszewskiego. Do dyspozycji kierowców, są tam 393 miejsca (w tym 6 „kopert” dla niepełnosprawnych). Na parkingu jest również 20 miejsc dla rowerów. Z parkingu mogą korzystać bezpłatnie posiadacze ważnych biletów komunikacji miejskiej – od dobowego „wzwyż”. Ze stacji metra Stokłosy dojazd linią M1 do centrum Warszawy (stacja Centrum) zajmuje zaledwie kwadrans. O minutę dłużej trwa dojazd do stacji Świętokrzyska, na której można się przesiąść do linii M2. Na przystankach autobusowych w sąsiedztwie parkingu zatrzymują się autobusy linii: 179, 192, 193 oraz N37, którymi można dojechać np. na Kabaty, do Natolina, na Ursynów czy na Mokotów. Więcej na www.ztm.waw.pl

Informacje30 października 2015, 19:00,

Malarstwo i grafika o zabarwieniu historycznym w Górze Kalwarii

30 października 2015 roku o godz. 19.00 odbędzie się wernisaż wystawy Marco Jaxa i Paweła Ber pn.: Malarstwo i grafika o zabarwieniu historycznym. Miejsce: Kalejdoskop Kultury, ul. Białka 9 w Górze Kalwarii. Wystawę można oglądać do 15 grudnia. Zapraszamy na wystawę.

Malarstwo i grafika o zabarwieniu historycznym w Górze Kalwarii

Marco Jaxa & Paweł Ber - artyści od lat związani z ziemią piaseczyńską. Głównym kierunkiem ich twórczej działalności jest malarstwo i grafika, to właśnie przez sztukę starają się oddać najpiękniejsze cechy regionu. Wystawa skupia w sobie wiele elementów, między innymi historię, która stanowi dla artystów podstawowy łącznik między widzem a obrazem. Zauroczenie tradycją, historią, malują interesujące elementy krajobrazu, zabytki kultury żydowskiej, ludzi i zwyczaje. Oprócz prac twórczych, byli organizatorami i uczestnikami wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych, promujących powiat piaseczyński w kraju i za granicą. Większość prac artystów znajduje się w prywatnych kolekcjach, m.in. we Włoszech, Kanadzie, USA, Luksemburgu, Indiach, Hiszpanii, Anglii, Jordanii i Indonezji. Artyści należą do Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików (ZPAMiG).