Informacje3 września 2019, 14:16,

Nie tylko dla dzieci. Premiera komiksu Zimny Dół Gorące Serca

31 sierpnia 2019 roku na skwerze Kisiela odbyła się promocja najnowszego komiksu Sebastiana Sęka i Dawida Żabińskiego pt.: “Zimny Dół Gorące Serca”, który opowiada o walkach kompanii leśnej NSZ im. por. “Szarego” w lasach chojnowski w trakcie II wojny światowej. W tym roku obchodziliśmy 75. rocznicę tych walk.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Komiks opowiada o walkach kompanii leśnej NSZ im. por. “Szarego” w lasach chojnowski w trakcie II wojny światowej

– Dzisiejsze spotkanie jest elementem, wstępem do jutrzejszych piaseczyńskich obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej – wyjaśnił na wstępie Łukasz Wyleziński, dyrektor Biura Promocji i Kultury, który zapowiedział rozmowę o komiksie oraz następujący po niej koncert Bartasa Szymoniaka, który oczarował publiczność swoją interpretacją poezji autorów pokolenia Kolumbów.

Rozmowę o nowym wydawnictwie z Sebastianem Sękiem przeprowadziła Pani Małgorzata Szturomska, publicystka, propagatorka lokalnej historii, Zasłużona dla Gminy Piaseczno. Dla pierwszych 150 osób, spotkanie autorskie w plenerze było okazją do otrzymania bezpłatnego egzemplarza najnowszego wydawnictwa Biura Promocji i Kultury Gminy Piaseczno. Komiks jest dostępny do wypożyczenia w bibliotekach publicznych oraz szkolnych na terenie gminy Piaseczno.

Sebastian Sęk – mieszka w gminie Piaseczno od niemal 30 lat. Pasjonuje się jej historią i stara się ją zgłębiać. Na co dzień jest mężem, ojcem, nauczycielem języka angielskiego i żołnierzem 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. Promuje naszą historię za pomocą pop-kultury: powieści (“Gra o honor”) i komiksów (“Jeden do jednego” oraz “Zimny Dół – gorące serca”). W kolejce czeka jeszcze szereg tematów, więc te komiksy to na pewno nie koniec.

Dawid Żabiński – urodzony w 1990 r. w turystycznej wsi na Pomorzu. Harcerz za dzieciaka. Na co dzień zajmuje się składem i projektowaniem graficznym. Hobbistycznie ilustrator. Ideowo wolnościowiec i zwolennik wolnego rynku.

autor/źródło: UM Piaseczno

Informacje3 września 2019, 12:08,

Budżet Partycypacyjny 2020 - głosowanie

Budżet Partycypacyjny 2020. Czas na głosowanie na projekty!

2 września ruszyło głosowanie na projekty zgłoszone do Budżetu Partycypacyjnego Gminy Konstancin-Jeziorna. Do wyboru mamy 34 zadania.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Kwota jaką mieszkańcy mają do rozdysponowania to 800 000 zł

Kwota jaką mieszkańcy mają do rozdysponowania to 800 000 zł, a wartość zgłoszonych projektów przekracza ją o blisko 500 000 zł. Szansę na realizację mają tylko te projekty, które uzyskają największą liczbę głosów, do wyczerpania kwoty przeznaczonej na realizację. Minimum to 100 głosów oddanych na dany projekt inwestycyjno-remontowy i 50 głosów na projekt pozostały.

Zasady głosowania:

Głosowanie odbędzie się w dniach 2–16 września. Wyboru będzie można dokonać w sposób tradycyjny za pomocą karty do głosowania wrzuconej osobiście do urny lub elektronicznie na stronie internetowej: www.konstancin.konsultacje-spoleczne.pl

Głosować może każdy mieszkaniec gminy bez względu na wiek, ale można głosować tylko jeden raz. Każdy głosujący może wybrać jeden projekt lub maksymalnie dwa – jeden z grupy projektów inwestycyjno-remontowych i jeden z grupy pozostałych. Poniżej załączona jest karta do głosowania w wersji papierowej.

Do pobrania:

Karta do głosowania